Завантажити ще

Майстриня зі Львівщини встановила другий рекорд і «втерла носа» злодіям

Майстриня зі Львівщини встановила другий рекорд і «втерла носа» злодіям
Фото: ФБ Жовківська міська рада

Мешканка Жовкви, що на Львівщині, Галина Ковальська – відома майстриня-вишивальниця. В кінці минулого року жінка власноруч вишила 150 ялинкових кульок, які прикрасили місцеву новорічну ялинку. Частину прикрас вкрали. Але майстриню це не зупинило. І ось є її другий рекорд. Про те, що ж вишила на цей раз, про «ялинкових» злодіїв у капюшонах, а ще про непохитну віру у добро, яке переможе зло, – у матеріалі Коротко про.

Прикро за ганебний вчинок молодиків

28 квітня на центральній площі Жовкви (містечко у Львівській області) зафіксували новий рекорд України. Місцева жителька Галина Ковальська виготовила 10 писанок, прикрашених ручною вишивкою. Висота найбільшої - 1,5 метра. Це вже другий рекорд майстрині.

- «Українська писанка сильніша за рашистський танк» - така офіційна назва рекорду, - розповідає Коротко про майстриня Галина Ковальська. – А я додаю, що цим рекордом хотіла ще раз наголосити: добрі справи завжди переможуть зло. Як би прикро не було за ганебні вчинки людей, все одно вважаю, що треба робити добро.

Тут маємо нагадати: в кінці минулого року Коротко про писали про перший рекорд цієї завзятої жовківчанки. Тоді Галина Ковальська власноруч виготовила 150 вишитих ялинкових кульок, якими прикрасили головну ялинку Жовкви. Та містяни тішилися недовго. Частину кульок украли. Ходили чутки, що їх втридорога продавали на львівському ринку сувенірів «Вернісаж». Майстриня навіть була готова викупити свої ж кульки. Але марно. Вишиті ялинкові прикраси зникли, а злодіїв офіційно не знайшли.

- При цьому відеокамери, які є в центральній частині міста, зафіксували злодіїв, - каже Галина. – Два хлопці в капюшонах. Більш того, дехто з містян мені сказав, що знає, хто це був. Але мені не кажуть. Тому що знають, що я - людина емоційна, але справедлива. Відповідали б ті злодії і переді мною і перед правосуддям. За роботу поліції навіть говорити не хочу. Як же мені прикро було тоді за ті кульки, за свою кропітку працю!

Жінка зізнається: після тієї події їй не хотілося вишивати. А думки про новий рекорд, який заздалегідь планувала, усіляко відганяла. Хоча, каже, вже мала 4 вишитих великих писанки, які прикрашали вітрину її магазина.

Яйце «Писанкове диво» прикрасили 474 маленькі вишиті аплікації, що власноруч створили діти з місцевого центру творчості. Фото: ФБ Жовківська міська рада

Яйце «Писанкове диво» прикрасили 474 маленькі вишиті аплікації, що власноруч створили діти з місцевого центру творчості. Фото: ФБ Жовківська міська рада

474 аплікації, виготовлені дітьми

Так і лежала частина невишитого «писанкового» полотна, та однієї ночі Галині наснився дивний сон. Уві сні приємний голос переконував її продовжити роботу над вишитими писанками. Містика чи диво? Невідомо. Та слова, почуті уві сні, настільки закарбувалися у пам’яті жінки, що через кілька днів вона знову взялася за вишивання.

- Хоча мені дуже боліло те, що мої ялинкові прикраси, які я передала місту, викрали, все ж вирішила, що треба братися за вишивання, за новий проєкт, - каже майстриня. – Мій чоловік навіть сварився на мене, бурчав: «Кому це треба? Знову покрадуть!». Але я не зупинялася. Вишивала щодня, аж до пізньої ночі. Думала: в нас війна, якийсь такий розпач, всюди стільки біди. І найбільше страждають діти. Тому на цей раз я ще й мала мету: залучити до створення вишиваних писанок місцевих дітлахів.

Так і сталося. Найбільше великоднє яйце «Писанкове диво», яке і стало рекордсменом, прикрасили 474 маленькі вишиті аплікації, що власноруч створили діти з місцевого центру творчості. На створення цієї, на сьогодні найбільшої в Україні, вишитої писанки знадобилося три місяці.

- Вишивало майже 200 дітей, - розповідає майстриня Галина Ковальська. – А я вже оздоблювала саму писанку. На неї пішло майже 700 метрів декоративного шнура, два кілограми клею і дуже багато намистин. Я безумно тішуся, що діти так дружно та завзято вишивали, дехто з батьками, вчителями. Навіть приходили до мене, я підказувала, пояснювала, як робити той чи інший стібок. І, як бачите, все в нас вийшло!

Зараз писанки стоять біля магазина Ковальської у центрі Жовкви. Жінка каже, що на цей раз злодіїв не боїться, тому що вже ось-ось писанки вирушать на виставку до Львова, після чого подорожуватимуть Україною.