2 червня
Завантажити ще

Голови ОСББ зможуть вручати повістки

Голови ОСББ зможуть вручати повістки
Фото: protocol.ua

Резервістів та військовозобов'язаних можуть повідомляти про призов за адресою їхнього проживання або зареєстрованого місця проживання  за допомогою груп оповіщення, до складу яких можуть входити керівник установи, що надає послуги з управління багатоквартирними будинками, або голова правління ОСББ. Як повідомляє "Судово-юридична газета", це передбачено Порядком проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, затвердженим постановою Кабміну від 16 травня 2024 р. № 560.

Представники, уповноважені вручати повістки, можуть робити це як самостійно, так в у складі груп.

Повідомляється, що вручення повісток резервістам та військовозобов’язаним може здійснюватись цілодобово за адресою місця проживання або місця роботи, навчання, у громадських місцях, громадських будівлях та спорудах, місцях масового скупчення людей, ТЦК, на пунктах пропуску (блокпостах), пунктах пропуску через державний кордон України.

Хто може сповіщати військовообов’язаного за місцем проживання:

  • через дільниці оповіщення шляхом їх виклику до таких дільниць та вручення повісток, отриманих від районних (міських) ТЦК і переданих представниками цих дільниць, та вручення повісток за адресою місця проживання;
  • представниками районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • представниками ТЦК особисто або через засоби зв’язку;
  • групами оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, ТЦК, поліцейські, а також під час оповіщення мешканців багатоквартирних будинків — керівник установи (організації) або фізична особа-підприємець, яка надає послуги з управління багатоквартирними будинками, або голова правління ОСББ.

Хто може сповіщати резервістів та військовозобов’язаних за місцем роботи або навчання:

  • представники підприємства (установи, організації), де вони працюють;
  • представники закладу освіти, в якому вони навчаються;
  • представники ТЦК;
  • групи оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), підприємства (установи, організації), ТЦК та поліцейські.

Хто може сповіщати у громадських місцях, громадських будівлях та спорудах, місцях масового скупчення людей, на пунктах пропуску (блокпостах), пунктах пропуску через державний кордон України::

  • представники ТЦК;
  • групи оповіщення, до складу яких можуть включатися представники районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), ТЦК та поліцейські.

У районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки резервістам та військовозобов’язаним повістка вручається військовослужбовцями або працівниками таких центрів.

Під час вручення повістки здійснюється фото- та відеофіксація із застосуванням технічних приладів і засобів фото- та відеофіксації представником ТЦК або поліцейським.

Для організації роботи груп оповіщення керівник районного (міського) ТЦК повинен не пізніше ніж за день до проведення таких заходів видати наказ, в якому визначаються:

  • старші груп оповіщення із числа представників ТЦК;
  • маршрути оповіщення (місця, де здійснюватиметься оповіщення, із зазначенням адрес будинків, громадських місць, громадських будівель та споруд, назв вулиць або площ);
  • підприємства, установи, організації, працівники яких підлягають оповіщенню;
  • час та строки проведення оповіщення;
  • порядок залучення керівника установи (організації) або голови ОСББ до груп оповіщення, де старшим визначений представник районного (міського) ТЦК, представників структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій), виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад, підприємств, установ, організацій, територіальних органів (підрозділів) поліції.

Повістки видаються представнику ТЦК, уповноваженому їх вручати, під підпис у журналі реєстрації повісток. Після завершення заходів оповіщення такий представник звітує про кількість виписаних та вручених повісток.

  • 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. У той же день в Україні запрацював мобільний застосунок "Резерв+" для військовозобов'язаних, призовників та резервістів з метою оновлення облікових даних. Всі чоловіки віком 18-60 років протягом 60 днів - до 16 липня включно - повинні оновити свої облікові дані. 
  • Раніше журналіст Коротко про розбиралась, що треба знати про бронювання від мобілізації.
Новини по темі: Мобілізація ОСББ